جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شبکه موج تا ماده

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تایپ افکار

تایپ افکار  (جملات با تفکری ساده با فناوری جدید ) امکان پذیر است.

افراد فلج به زودی تنها با افکار خود تایپ خواهند کرد.

تایپ افکار
تایپ افکار

– پلتفرم جدید BCI (brain-computer interface) توسط Blackrock Neurotech ارائه می شود.

انتظار می رود فناوری پیشگامانه رابط کامپیوتری مغز به بازیابی بخشی از عملکرد ارتباطی در بیماران آسیب دیده دست یابد.

اخبار منتشر شده درباره تایپ افکار توسط Blackrock Neurotech

 30 نوامبر 2021

Blackrock Neurotech، پیشرو در فناوری رابط مغز و کامپیوتر (BCI) ، اعلام کرده است که قصد دارد پلتفرم BCI را در سال 2022 تجاری کند، هدف آنها بازگرداندن عملکرد ارتباطی در بیماران دچار اختلال در اثر ناتوانی های ناشی از ALS، فلج وسکته های ناقص و سایر آسیب های نخاعی است. با این فناوری نوآورانه، بیماران قادر به ایجاد متن هستند، به سادگی با تصور اینکه خود در حال تایپ کردن یا نوشتن با دست هستند.

پلتفرم رابط مغز-رایانه بلک راک (BCI) از یک ایمپلنت، لوازم الکترونیکی کوچک، نرم افزار و یک رمزگشا تشکیل شده است. همانطور که بیمار در حال فکر کردن است، الکترودهای کاشته شده در مغز، الگوهای الکتریکی نورون‌ها را می‌خواند و آن سیگنال‌ها را از طریق بسته‌ای از پنج رمزگشای نرم‌افزار یادگیری ماشین (machine learning software) ارسال می‌کند. الگوریتم های رمزگشا توانایی تشخیص و ترجمه نمادها، صفحه کلید مجازی (تصویری) و حرکات دست خط را از الگوهای فکری به متن قابل انتقال را دارند. این فناوری همچنین می تواند بیماران را قادر سازد مکان نما، صندلی، وسیله نقلیه، بازوی روباتیک و… را کنترل کنند و میانبرهای گفتار یا برنامه را در صفحه کلید تایپ کنند.

این پلتفرم، همراه با الگوریتم‌های رمزگشای دارای مجوز از دانشگاه استنفورد، بسیار سریع‌تر و با دقت بالاتری، نسبت به آنچه که قبلاً توسط سایر برنامه‌های کاربردی BCI ارائه شده، برای تایپ فکر به متن، به کار می رود. رمزگشاها سرعت تایپ تا 90 کاراکتر در دقیقه را با 94 درصد دقت در حالت زنده و مستقیم تبدیل فکر به متن  و تا 99 درصد دقت با کار تصحیح خودکار پس از پردازش را امکان پذیر می کنند. اهداف فوری این نوع آوری، نشان دادن این است که بیماران با استفاده از این پلتفرم، استقلال، بهبود کیفیت زندگی و توانایی بازگشت به کار را تجربه می‌کنند.

Florian Solzbacher،  رئیس موسسه Blackrock Neurotech، گفت: “این اولین گام در جهت ایجاد فرصتی برای برقراری ارتباط موثرتر برای افراد دارای توانایی ارتباطی محدود است.” “مطالعات استنفورد بازیابی قابل توجهی از عملکرد ارتباطی را نشان داده است، تا ده برابر سریعتر از سایر گزینه های رمزگشای ارتباطی BCI است. هدف نهایی، فعال کردن عملکردهای ارتباطی شبیه با یک فرد توانمند است. پیشرفت واقعاً باورنکردنی است.”

Blackrock متعهد است که این فناوری را برای تحقیقات در اختیار جامعه بزرگ علوم اعصاب قرار دهد و  امکان دسترسی و استفاده از  BCI را برای بیماران فراهم کند. با هدف تجاری سازی در سال 2022، بلک راک اولین شرکتی در بازار خواهد بود که این سیستم کامل BCI را توزیع می کند.

مارکوس گرهارت، مدیر عامل Blackrock Neurotech، می گوید: “ما از اینکه اکنون امکان تجاری سازی وجود دارد، بسیار هیجان زده هستیم. نه تنها داده های کافی برای پشتیبانی از اولین برنامه ها وجود دارد، بلکه مهمتر از آن، بیماران درخواست محصول می کنند.” امیدواریم این دستگاه اولین مورد از بسیاری از پیشرفت‌ها در کمک به بیماران برای بازیابی استقلال و غلبه بر محدودیت‌های ناشی از ناتوانی‌شان باشد.»

Blackrock Neurotech، که قبلا با نام Blackrock Microsystems شناخته می شد، در سال 2008 تأسیس شد، پیشروترین شرکت پلتفرم در جهان برای فناوری BCI و توسعه راه حل های قابل کاشت است که زندگی انسان ها را بهبود می بخشد. فناوری الکترود دقیق بلک راک هسته اصلی بسیاری از نوآوری‌های جهانی در BCI است و ده‌ها کاربر اولیه (معروف به «پیشگامان BCI») را قادر می‌سازد تا SeeAgain، HearAgain، MoveAgain و موارد دیگر را ببینند. برای اطلاعات بیشتر، به www.blackrockneurotech.com مراجعه کنید.

این تکنولوژی قبلا در سال 2017 روی چندین نفر کار شده است، اما تکنولوژی جدید پیشرفته تر سریع تر و دقیق تر است.

برای دیدن ویدیوی این تکنولوژی به آدرس زیر مراجعه کنید.

https://www.pbs.org/newshour/show/typing-sentences-simply-thinking-possible-new-technology

تایپ افکار
تایپ افکار

در خلال کنفرانس مرزهای کاخ سفید در سال 2016، رئیس جمهور باراک اوباما در سالن فارغ التحصیلان دانشگاه توقف کرد تا با ناتان کوپلند دست بدهد. یا بهتر است بگوییم، با دست رباتیکی کوپلند، که از طریق دو ایمپلنت مغزی کوچک در قشر حرکتی خود،آن را کنترل می کرد. جفت دوم که در قشر حسی او کاشته شد، کوپلند را قادر ساخت تا فشار را احساس کند. رئیس‌جمهور بعداً در مورد کوپلند که برای یک دهه فلج شده بود، صحبت کرد و همچنین در مورد علم توانایی این مرد جوان در حرکت و احساس با پروتزهای عصبی – اولین مورد برای یک فرد مبتلا به quadriplegia ( هر دو دست و پا فلج هستند). اوباما گفت: “این کاری است که علم انجام می دهد.” «تصور کنید پیشرفت‌هایی که در اطراف هستند. تصور کنید چه چیزی برای ناتان ممکن است، اگر ما همچنان جسورانه مرزها را بشکافیم..»

تایپ افکار
تایپ افکار

ویدیوی این خبر را میتوانید از طریق لینک های زیرببینید .

https://youtu.be/itkgmMLi7l4

https://www.animalresearch.pitt.edu/copeland-cbs

فهرست

دستگاه بیوفیلیا لوتوس که از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های بیورزونانسی هستند، قادر به اسکن ارگان های مختلف بدن، تشخیص و درمان بیماری ها می باشند.

دستگاه پیشرفته لوتوس NLS به عنوان جدیدترین دستگاه بیورزونانسی قادر به آنالیز فرکانس و ارتعاشات اندام های مختلف در حد سلول و حتی کروموزوم ها می باشد .

درخواست مشاوره آنی

فرم مشاوره هوشمند ما با قابلیت تعیین زمان و نوع تماس میتواند برای رسیدن به نتیجه مطلوب به شما کمک کند، پس از تکمیل فرم توسط شما ، کارشناس مربوطه ، در زمان تعیین شده و از راه ارتباطی انتخاب شده با شما تماس خواهد گرفت.

مشاوره هوشمند

نام و نام خانوادگی(ضروری)
نام و نام خانوادگی
روش ارتباطی
شماره تماس
تاریخ تماس
YYYY slash MM slash DD
ساعت تماس(ضروری)
ساعت تماس
:
موضوع درخواست مشاوره

× سوالی دارید؟

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/wtomir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/wtomir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420