جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شبکه موج تا ماده

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
pemf

PEMF چیست؟

درمان یائسگی با PEMF

فناوری PEMF یا میدان الکترومغناطیسی پالسی ، یکی از جدیدترین و بی­ خطرترین متد درمانی است.

PEMF یا میدان الکترومغناطیسی پالسی (Pulsed ElectroMagnetic Field) فناوری بسیار کارآمد و آزمایش شده ­ای است که با ارسال امواج الکترومغناطیسی در فرکانس­های مختلف به روند بهبود طبیعی بدن کمک می­کند.

بدن انسان، مغز و کل سیستم عصبی مانند تنظیم کننده ­هایی عمل می‌کنند که سیگنال‌ها را از خارج از بدن دریافت می‌کنند. هنگامی که سیگنال به درستی تنظیم شد، بدن شروع به تشدید (رزونانس) هم­زمان سیگنال می‌کند‌.

PEMF چگونه کار می­کند؟

درمان یائسگی با PEMF

مغز یک اندام الکتروشیمیایی است. فعالیت الکتریکی ناشی از مغز به شکل امواج مغزی نمایش داده می‌شود. هنگام کار، ورزش، استراحت یا حتی خواب، میلیون‌ها پالس الکتریکی بین نورون‌ها عبور می‌کند.

فناوری PEMF چگونه بر ذهن و بدن ما تأثیر می‌گذارد؟

درمان یائسگی با PEMF

فناوری PEMF مزایای بسیاری دارد که می‌تواند در زمینه­ های مختلف بر روی سلامت روان و جسم مورد استفاده قرار گیرد. از امواج الکترومغناطیسی در فرکانس‌های مختلف برای تحریک سلول‌ها و کمک به عملکرد مطلوب آنها استفاده می‌کند.

به عبارت ساده، سلول­ها مانند باتری­هایی هستند که هر روز به آرامی تخلیه می‌شوند. در نتیجه، ذهن و بدن ممکن است احساس خستگی کنند. درمان با PEMF باعث افزایش تولید انرژی در سلول­ها شده و منجر به تقویت عملکرد مفید و موثر ذهن و بدن می‌شود.

فناوری PEMF هنگام استفاده روی مغز چه­ کاری انجام می­دهد؟

درمان یائسگی با PEMF

فناوری میدان الکترومغناطیسی پالسی مغز را تحریک می‌کند تا سیگنال‌های ارائه‌شده توسط دستگاه را تقلید کند و به اصلاحِ الگوهای ناهماهنگ مغز کمک می‌کند.

در اینجا سعی داریم روش درمانی جدید با نام PEMFT  یا PEMF درمانی، یعنی درمان با میدان الکترومغناطیسی پالسی را به شما معرفی کنیم و به سوالات احتمالی شما در مورد این روش درمانی پاسخ دهیم.

درمان با میدان الکترومغناطیسی پالسی (PEMF) چیست؟

درمان یائسگی با PEMF

پی‌ام‌اف درمانی نوعی فرکانس درمانی است که میدان­ های الکترومغناطیسی ضربانی را بر اساس وضعیت طبیعی زمین ارسال می­کند. فرکانس الکترومغناطیسی طبیعی (EMF) زمین تقریباً 7.8 هرتز و شدت آن حدود 1 پیکو تسلا است که به آن رزونانس شومان می­گویند که تمام عمر خود را در آن گذرانده­ایم و ما را احاطه کرده است. هنگامی که فضانوردان به خارج از یونوسفر سفر می­کنند، بدن آنها شروع به زوال می­کند، زیرا خارج از این رزونانس هستند. ما به EMF زمین نیاز داریم تا سالم باشیم. EMF زمین به اندازه اکسیژن، آب، غذا و خواب برای ما حیاتی است. بدون EMF نمی­توانستیم زنده بمانیم.

دانش باستانی پی‌ام‌اف هزاران سال پیش با استفاده درمانی از میدان­های مغناطیسی توسط فرهنگ ­های یونان و چین باستان آغاز شد. در پایان قرن نوزدهم، نیکولا تسلا “کویل تسلا” را  ساخت، یک وسیله الکترومغناطیسی که برای بیماران خود استفاده می­کرد. او متوجه شد که از این طریق آنها معمولاً تسکین فوری درد را تجربه می­کنند. در دهه 60 مطالعات بالینی بر روی میدان‌های الکترومغناطیسی در روسیه و ژاپن انجام شد و در دهه‌های بعد بیش از 30000 مطالعه صورت گرفت که اثرات مفید میدان‌های الکترومغناطیسی پالسی را برای طیف گسترده‌ای از بیماریهای جسمانی و سلامت عمومی ثابت می‌کرد.

PEMF درمانی چه می­کند؟

درمان یائسگی با PEMF

فکر کنید هریک از سلول­های بدنتان شبیه  یک باتری عمل می­کنند. هنگامی که بیمار یا مجروح هستیم، ولتاژ در سلول­های ما کاهش می­یابد ، بنابراین توانایی عملکرد موثر کاهش می­یابد. برای اینکه بدن شما بهبود یابد به انرژی نیاز دارید یعنی باید باتری خود را شارژ کنید.

پی‌ام‌اف درمانی امواج مغناطیسی طبیعی و مفید را به بدن ارسال می­کند که به هر سلول، بافت و اندام می­رسد. امواج، تکانهای الکتریکی را القا می­کنند و سلول­ها را تا ولتاژ مناسب خود شارژ می­کند. این اثرات، متابولیسم ، عملکرد و کارایی سلولی را افزایش می­دهد، بنابراین بدن می­تواند شروع به ترمیم و تنظیم خود کند تا تعادل طبیعی خود را بازگرداند. بنابراین پی‌ام‌اف درمانی باعث افزایش پایداری سلولی و ترمیم سلولی می­شود و درنهایت بدن را به تعادل و سلامتی می­رساند.

درمان از طریق PEMF چگونه انجام می­شود؟

درمان یائسگی با PEMF

درمان با میدان­های مغناطیسی پالسی یا PEMF از طریق ارسال انرژی مغناطیسی پالسی به بدن صورت می­گیرد. این امواج انرژی با میدان مغناطیسی طبیعی بدن، برای افزایش سلامتی و بهبود بدن کار می­کنند. میدان­های مغناطیسی باعث افزایش الکترولیت­ ها و یون­ها در بدن می­شوند که به طور طبیعی بر تغییرات الکتریکی در سطح سلولی و بر متابولیسم سلولی تأثیر می­گذارد.

PEMF باعث بهبود و درمان چه بیماری­هایی می­شود؟

درمان یائسگی با PEMF

در درجه اول، پی‌ام‌اف در درمان درد حاد ناشی از جراحات، آرتروز و کمردرد مزمن استفاده شده است. پی‌ام‌اف همچنین ممکن است برای کاهش درد مربوط به درمان سرطان و خستگی مربوط به مولتیپل اسکلروزیس مورد استفاده قرار گیرد. پی‌ام‌اف درمانی برای کاهش درد و التهاب و کاهش سرعت پیشرفت برخی بیماری‌های دژنراتیو ایده‌آل است. پزشکان آن را عمدتاً برای درمان پوکی استخوان، آرتریت، التهاب، ادم استخوان و شکستگی تجویز می­کنند.

همچنین پی‌ام‌اف دارای این پتانسیل است که به عنوان راهی برای بهبود تحرک و درد مربوط به جراحی استفاده شود. میدان های الکترومغناطیسی پالسی (PEMFs) برای درمان موثر بسیاری از اختلالات اسکلتی- عضلانی، مانند شکستگی­ هایی که دیر جوش می­خورند، استئوآرتریت (OA)، پوکی استخوان (OP)، استئونکروز (ON)، اختلالات تاندون، و غیره در نظر گرفته می­شوند. تخقیقات انجام شده نشان می­دهدکه پی‌ام‌اف تراپی در درمان میگرن، عوارض یائسگی، اضطراب، بی­خوابی وغیره دارای تاثیرات مثبت زیادی است.

مزایای درمانی استفاده از PEMF  چیست؟

درمان یائسگی با PEMF

برخی از رایج ­ترین مزایای درمانی میدان الکترومغناطیسی پالسی عبارتند از:

افزایش روند بهبود طبیعی بدن
اصلاح اختلالات عملکرد سلولی در سراسر بدن
تحریک سلول­ها برای شارژ مجدد
افزایش انرژی بیماران به طور طبیعی
کاهش درد
بهبود خواب و کمک به غلبه بر بی­خوابی
تقویت گردش خون
افزایش جذب اکسیژن
افزایش انرژی و سرزندگی

بهبود متابولیسم
کاهش تورم و التهاب
تقویت سیستم ایمنی
افزایش تراکم استخوان و بهبودی
بهبودی سریع­تر آسیب دیدگی
افزایش جذب مواد مغذی
کاهش استرس
بهبود عملکرد ورزشی
اینها تنها بخشی از مزایای متعدد این روش درمانی خلاقانه است

چرا استفاده از پی‌ام‌اف درمانی ضرورت دارد؟

درمان یائسگی با PEMF

مرکز ملی پیشگیری از بیماری­های مزمن و ارتقای سلامت (NCCDPHP) گزارش می­دهد که از هر 10 شهروند ایالات متحده 6 نفر مبتلا به بیماری های مزمن هستند. در حال حاضر، سطح درد مزمن در این افراد نیز در حال افزایش است، Painaustralia تخمین زده است که 15٪ از استرالیایی­ها در سال 2018 با درد مزمن زندگی می­کردند. طبق CDC، در ایالات متحده حدود 20.4٪ از بزرگسالان درد مزمن داشتند. طبیعی است که پزشکان و محققان به دنبال یافتن راه حل­های جدیدتر و موثرتر برای این مشکلات باشند تا کیفیت زندگی افراد در جامعه بهبود پیدا کند.

بیش از 60 سال است در زمینه درمان با پی‌ام‌اف تحقیقات وسیع و پیشرفت­های فراوانی صورت گرفته ­است. اکنون می­دانیم پی‌ام‌اف درمانی این قابلیت را دارد که با دانش مرتبط، فواید کوتاه مدت و مزایای مادام العمررا هم از نظر فیزیولوژیکی و هم از نظر عصبی ارائه دهد و برای استفاده بی­خطر است. تحقیقات ثابت کرده که برای انواع دردها و شرایط مزمن مفید است. دلیل اثربخشی باورنکردنی آن می­تواند این باشد که ثابت شده، میدان­های الکترومغناطیسی پالسی اثرات مفیدی بر سطح میتوکندری دارند و به دلیل افزایش بازسازی سلولی، باعث بهبودی قابل توجهی را در شرایط مختلف می­شوند.

مطالعات زیادی به این جنبه اشاره می­کنند. فناوری الکتروتراپی در ایالات متحده عمدتاً به دلیل تلاش موسساتی مانند ناسا، دکتر سندیک، دکتر پاولوک و سایر پزشکان و دانشمندان از سراسر جهان، تکامل یافته است. در سال 2011، در برنامه دکتر اوز یک قسمت به ارائه این درمان برای کمک به تسکین درد مزمن اختصاص داشت.

موارد منع درمان از طریق PEMF | آیا PEMF می­تواند خطرناک باشد؟

درمان یائسگی با PEMF

میدان‌های الکترومغناطیسی پالسی (PEMFs) غشای سلولی را با فرآیندهای بیوفیزیکی خاصی تحریک می‌کنند. اثرات مختلف از جمله کلسیفیکاسیون استخوان و افزایش گردش خون در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود. به همین دلیل است که درمان با پی‌ام‌اف برای کودکانی که هنوز مراحل رشدی خود را کامل نکرده ­اند، توصیه نمی­شود.

درمان با پی‌ام‌اف خطرناک نیست. هیچ عارضه جانبی قابل توجهی در ارتباط با این درمان وجود ندارد و هیچ گزارشی از مشکلات مرتبط با قرار گرفتن بیش از حد در معرض میدان­های الکترومغناطیسی تولید شده توسط دستگاه وجود ندارد. در واقع می­توان شرایط خاصی مانند پوکی استخوان را حتی تا 8 ساعت در روز درمان کرد. با این حال، قبل از شروع درمان با پی‌ام‌اف ، اقدامات احتیاطی خاصی باید در نظر گرفته شود.

این اقدامات احتیاطی برای درمان ایمن توصیه می­شود زیرا شواهد علمی کافی برای نشان دادن عوارض جانبی و موارد منع درمان پی‌ام‌اف وجود ندارد. به همین دلیل است که از شما می­ خواهیم در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر از استفاده از این درمان و خرید تجهیزات درمانی پی‌ام‌اف خودداری کنید

بارداری
بیماری سل
دیابت نوجوانان
بیماری های ویروسی حاد
مایکوزیس
کاردیوپاتی
تومورها

آریتمی­های شدید
استفاده­کنندگان باتری قلب
کودکان
استفاده کنندگان از پروتزهای مغناطیسی
عفونت های حاد
صرع
و …

آیا دستگاه های PEMF مورد تایید FDA هستند؟

درمان یائسگی با PEMF

دستگاه‌هایCC ، PEMF و CMF همگی تحت کد محصول LOF تأیید شدند و دستگاه LIPUS در ابتدا تحت کد محصول LPQ مورد تأیید قرار گرفت.

بعد از یک جلسه پی‌ام‌اف تراپی چه احساسی خواهم داشت؟

درمان یائسگی با PEMF

تجربه شما پس از درمان پی‌ام‌اف بسیار شخصی است و به شدت بیماری، سلامت کلی، سبک زندگی و سایر متغیرها بستگی دارد. به طور کلی افراد از نظر احساسی گزارش می­دهند:

درد کمتر
دامنه حرکتی بیشتر در مفاصل
افزایش انعطاف پذیری
افزایش انرژی

افزایش حس سلامتی و شادابی
افزایش هماهنگی حرکتی
بهبود خواب
و …

چرا به درمان با میدان­های الکترومغناطیسی پالسی یا PEMF درمانی نیاز داریم؟

درمان یائسگی با PEMF

در طول 300 سال گذشته میدان مغناطیسی زمین (رزونانس شومان) 50 درصد کاهش یافته است. تغییرات در نحوه عملکرد جامعه به این معنی است که افراد عادی 90 درصد از روز را در داخل ساختمان می‌مانند، در سازه‌های بتنی زندگی و کار می‌کنند، در اتومبیل‌های فلزی رانندگی می‌کنند و کفش‌هایی با کف لاستیکی می‌پوشند که در نتیجه از ما در برابر پی‌ام‌اف مفید و طبیعی محافظت می‌کند. این رویه منجر به کاهش یکپارچگی غشای سلولی شده و باعث کاهش ایمنی، و افزایش ابتلا به بیماری و افسردگی می­شود.

یکی دیگر از عوامل در جامعه امروزی این است که ما در معرض آسیب EMF های سطح بالا از طریق خطوط برق، کامپیوتر، تلفن­های همراه، مایکروویو و تلویزیون و غیره هستیم. این سطوح بالای EMF باعث ایجاد “اختلال الکترونیکی در سطح زیر مولکولی” می­شود و در نتیجه برای تعمیر آسیب­های وارده و یکپارچگی غشای سلولی، استفاده از امواج پی‌ام‌اف مفید خواهد بود.

دستگاه‌های درمانی PEMF 

اسپوکی
اسپوکی اسکالر
دستگاه‌ درمانی PEMF

فهرست

دستگاه بیوفیلیا لوتوس که از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های بیورزونانسی هستند، قادر به اسکن ارگان های مختلف بدن، تشخیص و درمان بیماری ها می باشند.

دستگاه پیشرفته لوتوس NLS به عنوان جدیدترین دستگاه بیورزونانسی قادر به آنالیز فرکانس و ارتعاشات اندام های مختلف در حد سلول و حتی کروموزوم ها می باشد .

درخواست مشاوره آنی

فرم مشاوره هوشمند ما با قابلیت تعیین زمان و نوع تماس میتواند برای رسیدن به نتیجه مطلوب به شما کمک کند، پس از تکمیل فرم توسط شما ، کارشناس مربوطه ، در زمان تعیین شده و از راه ارتباطی انتخاب شده با شما تماس خواهد گرفت.

مشاوره هوشمند

نام و نام خانوادگی(ضروری)
نام و نام خانوادگی
روش ارتباطی
شماره تماس
تاریخ تماس
YYYY slash MM slash DD
ساعت تماس(ضروری)
ساعت تماس
:
موضوع درخواست مشاوره

× سوالی دارید؟