جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

شبکه موج تا ماده

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
pemf درمانی

PEMF درمانی

درمان یائسگی با PEMF

PEMF درمانی

درمان یائسگی با PEMF

درمان با میدان الکترومغناطیسی پالسی (PEMF) از میدان های الکترومغناطیسی برای احیای مکانیسم طبیعی بدن و ارتقای سلامت سلولی استفاده می کند. سیم پیچ های PEMF در این دستگاه ها یک میدان الکترومغناطیسی ایجاد می کنند.

مزایای PEMF درمانی

درمان یائسگی با PEMF
 1. استخوان‌های قوی­تر
 2. اندورفین و تسکین درد
 3. خواب بهتر و ترشح HGH
 4. انرژی بیشتر ATP
 5. اکسیژن رسانی و گردش خون بهتر
 6. بهبود ایمنی
 7. آرامش و کاهش استرس
 8. بازسازی بافت و اعصاب

استخوان‌های قوی‌تر

 1. کل سیستم اسکلتی ما از 206 استخوان تشکیل شده است. آنها به بدن ما، شکل داده، و با کمک ماهیچه­ها… حرکت می­کنند. استخوان‌های سالم یکی از مهم­ترین ارکان زندگی طولانی، سالم و فعال است.

  یکی از اولین اکتشافات PEMFدرمانی تأثیر آن بر سلامتی و تقویت استخوان­هاست. مشخص شده است که سیگنال PEMF دندانه­ای با فرکانس پایین سلول‌های استئوبلاست موجود در استخوان‌ها را برای تولید ماده استخوانی تحریک می‌کند. مکانیسم این فرآیند همان چیزی است که اثر پیزوالکتریک نامیده می‌شود.

  اثر پیزوالکتریک پدیده‌ای است که در کریستال‌ها و مواد استخوانی ایجاد می‌شود که در آن فشار مکانیکی، جریان الکتریکی تولید می‌کند. این جریان الکتریکی در استخوان‌ها باعث تقویت آنها می‌شود. اثر پیزوالکتریک نیز توسط ورزش و حرکت ایجاد می‌شود، به‌ویژه ورزش‌های تحمل وزن ( ورزش­های مقاومتی) که در آن فشار ناشی از تمرین بر روی استخوان‌ها «piezes» می‌شود یا جریان الکتریکی را تحریک می‌کند.

  PEMF درمانی، به طور مستقیم از طریق القای الکترومغناطیسی، جریان‌های الکتریکی تولید می‌کند. یک میدان مغناطیسی در حال تغییر، جریان الکتریکی ایجاد می‌کند. بنابراین PEMF مستقیماً ریز جریان‌هایی را القا می‌کند که تحقیقات زیادی در مورد آن صورت گرفته و ثابت شده است که استئوبلاست‌ها را برای ایجاد مواد استخوانی سالم تحریک می‌کند.

  PEMF درمانی بر سلامتی و تقویت استخوان­ها آنقدر تاثیرگذار است که برای این منظور، مورد تایید FDA است. تحقیقات پزشکی نشان داده است که میدان‌های مغناطیسی حتی می‌تواند شکستگی‌های طولانی مدتی را که تا 40 سال وجود داشته را التیام بخشد.

  PEMF درمانی، همراه با ورزش­های مقاومتی، رژیم غذایی و استراحت نیز می‌تواند به پیشگیری از کاهش تراکم استخوان و پوکی استخوان کمک کند. ارتعاش کل بدن نیز نوعی ورزش خوب است که می‌تواند همراه با PEMF درمانی برای افزایش تراکم استخوان مورد استفاده قرار گیرد و دارای تحقیقات زیادی نیز است. همچنین، خوردن یک رژیم غذایی قلیایی و استفاده از آب قلیایی و یونیزه مهم است زیرا اگر بدن شما بیش از حد اسیدی باشد، بدن کلسیم را از استخوان­ها برداشت می­کند (تا محدوده حیاتی pH حفظ شود که برای زنده ماندن، ضروری است).

اندورفین و تسکین درد

 1. آستانه درد، نقطه­ای است که در آن، درد شروع به حس شدن می­کند. این یک پدیده کاملاً ذهنی subjective) ) است. شدتی که در آن یک محرک (به عنوان مثال، گرما، فشار) شروع به برانگیختن درد می‌کند، شدت آستانه است.

  در حالت ایده آل، اگر آستانه درد شما “درست” تنظیم شده باشد، یک سیگنال هشدار مناسب (درد خفیف) دریافت خواهید کرد که به آرامی، اما دردناک به شما هشدار می‌دهد که چیزی اشتباه است. در برخی شرایط مانند فیبرومیالژیا، آستانه درد می‌تواند آنقدر پایین باشد که شما همیشه درد را احساس کنید.

  ایجاد یک رویکرد مثبت برای درد تا حدی به این موضوع مربوط می‌شود که اطمینان حاصل کنید که بدن شما سطوح بهینه اندورفین (مورفین درون زا یا مواد مخدر طبیعی) را تولید می‌کند. این مواد مخدر طبیعی، “تسکین دهنده دردِ” بدن شماست. اصطلاح “runner’s high ” به افزایش اندورفین پس از ورزش نسبت داده می‌شود.

  تمام 100 تریلیون سلول موجود در بدن شما، گیرنده‌های اندورفین دارند و اگر شرایط مناسب باشد مغز می‌تواند آنها را بسازد. این بدان معناست که بدن شما 5 عنصر ضروری به اضافه ورزش و استراحت، همراه با یک زندگی شاد و پر از احساسات مثبت دریافت می­کند.

  برای انواع متداول درد، نیازی به داروهای مسکن تجویزی ندارید (به جز در شرایط شدید). این داروهای ضد درد نه تنها عوارض جانبی سمی دارند (به ویژه در کبد و کلیه­ها)، بلکه بدن را از ساخت اندورفین‌های خود باز می‌دارند. این امر به ویژه در مورد داروهای ضد درد مشتق از مواد مخدر مانند اکسی کانتین[1]، روکسیکودون[2]، ویکودین[3]، پرکوست[4]، مورفین[5]، تریاک[6] و غیره صادق است. خبر خوب این است که بدن شما می‌تواند مواد مخدر درونی یا اندورفین‌های خود را تولید کند.

  برخی از راه‌های افزایش مواد مخدر طبیعی یا اندورفین عبارتند از: ورزش، ماساژ، یوگا، مراقبه، تنفس عمیق، خواب عمیق، استرس کم، و بله PEMFدرمانی. سنتز اندورفین اضافی را می‌توان با PEMF درمانی، افزایش داد. این یکی از دلایلی است که PEMF، به صورت فوری به تسکین علائم درد کمک می‌کند.

  همچنین، PEMF ریزجریان‌هایی را برای عبور از مسیرهای عصبی ایجاد می‌کند که سیگنال مورد نیاز برای ایجاد حس درد را کاهش می‌دهد. سیگنالِ کمتر مساوی است با احساسِ درد کمتر. بنابراین PEMF نه تنها به افزایش اندورفین کمک می‌کند، بلکه مستقیماً راه­اندازیِ پاسخ درد را کاهش می‌دهد.

  [1] Oxycontin

  [2] Roxicodone

  [3] Vicodin

  [4] Percocet

  [5] morphine

  [6] opium

خواب بهتر و ترشح HGH (Human growth hormone)

اگر از PEMF درمانی استفاده ‌کنید، تنظیم شبانه با فرکانس‌های تتا-دلتا خواهد داشت که به تحریک مغز با فرکانس‌های رایجِ شناخته شده برای خواب و آرامش عمیق کمک می‌کند (فرکانس‌های دلتا و تتا در حدود 5-7.5 هرتز است.) این فرکانس‌های مغناطیسی ضربانی در فرکانس‌های تتا و دلتای پایین به طور مستقیم و محسوس  به ذهن و بدن کمک می‌کند تا یک خواب شبانه عمیق و جوان کننده داشته باشد.

میدان‌های مغناطیسی ضربانی (به ویژه شومان و فرکانس ژئومغناطیسی) تولید ملاتونین را در غده پینه­آل تحریک می‌کند. ملاتونین یکی از مهم­ترین هورمون‌های خواب و ضد پیری است. این یک آنتی اکسیدان قوی است که تحقیقات ثابت کرده انکوستاتیک است، به این معنی که از بدن در برابر سرطان محافظت می‌کند. PEMF درمانی همچنین به تولید HGH (هورمون رشد انسانی) در غده هیپوفیز کمک می‌کند. HGH هورمون حیاتی دیگری برای خواب، جوانسازی و طول عمر است.

مهم است که تاکید کنیم بدن در طول خواب عمیق خود را ترمیم و بازسازی می‌کند. در طول خواب عمیق بدن شما سلول‌های جدیدی ایجاد می‌کند. شما به حداقل 6-7 ساعت خواب در شب نیاز دارید، در حالت ایده­آل حدود 8 ساعت. HGH و ملاتونین در طول خواب عمیق تولید می‌شوند و هر دو هورمون به دلیل داشتن خواص ضد پیری، شناخته شده­اند. PEMF درمانی باعث خواب عمیق می‌شود، بنابراین بدن شما را شارژ کرده و انرژی بیشتری در طول روز به شما می‌دهد. که ما را به مزیت بعدی درمان PEMF، راهنمایی می‌کند یعنی انرژی بیشتر!

انرژی بیشتر - ATP

 1. در بنیادی­ترین سطح، بدن، اندام­ها، بافت‌ها و سلول‌های شما برای التیام به انرژی نیاز دارند.مهم نیست که مشکل، بیماری، شرایط یا وضعیت فعلی سلامتی شما چیست، اگر به بدن و سلول‌های خود انرژی بیشتری بدهید، بهتر شده و احساس سرزندگی بیشتری خواهید داشت.

  ATP واحدِ متداول و اصلی برای ذخیره انرژی در بدن است. هر فرد به اندازه متوسط وزن بدن خود در هر روز ATP مصرف می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که سیگنال‌های ضعیف PEMF در پنجره‌های بیولوژیکی خاص (30-0 هرتز)، فعالیت آنزیم‌های کلیدیِ مورد نیاز در سنتز و مصرف ATP را افزایش می‌دهد. همچنین تمام کانال‌ها، مسیرها و تحویل عناصر ضروری مورد نیاز برای ایجاد انرژی را بهبود می‌بخشد: جذب اکسیژن، هیدراتاسیون، جذب (مواد غذایی)، گردش خون، و انرژی‌دادن به پمپ سلولی (TMP یا پتانسیل ترا غشایی یا ترانس ممبران). همه اینها در چرخه کربس در میتوکندری جمع می‌شوند تا ATP تولید کنند.

  الکترون‌ها در بدن به صورت ATP ساخته می‌شوند. هنگامی که یک پیوند فسفات پرانرژی شکسته می­شود به ADP تبدیل شده و شکسته شدن آن پیوند باعث آزاد شدن یک الکترون در حالت پرانرژی می‌شود. آن الکترون، جوهره و ذاتِ انرژی است که فرآیند بیولوژیکی را هدایت می‌کند.

  این انرژی ناشی از پیوندهای فسفات پرانرژی، در ATP (همراه با TMP) است که تمام فرآیندهای زنده مانند ایمنی، تولید مثل، تنفس، حرکت، عملکرد اندام، جذب، گردش خون و غیره را هدایت و تقویت می‌کند. بدن ما دارای طرح جامع، هولوگرافیک و پرانرژی برای سلامتی است، تنها کاری که باید انجام دهیم این است که عناصر ضروری به ویژه انرژی را در قالب ATP و TMP تامین کنیم. PEMF درمانی به ایجاد و افزایش هر دو کمک می­کند.

اکسیژن رسانی و گردش خون بهتر

وظیفه اصلی دستگاه تنفس، تامین اکسیژن خون است که بین کیسه‌های هوایی (سلول‌های کوچک در ریه­ها) و گلبول‌های قرمز خون در مویرگ‌های ریوی رخ می‌دهد. هوا گرم و مرطوب شده و به دمای بدن می­رسد. این کار، برای تسهیل تبادل گازها بسیار مهم است.

وظیفه اصلی دستگاه گردش خون، رساندن اکسیژن و مواد مغذی به سلول‌ها و رساندن مواد زائد از سلول‌ها به اندام‌های دفعی است.

سیستم قلبی عروقی و تنفسی کاملاً در هم پیچیده شده­اند. تنفس و گردش خون بهتر منجر به تولید ATP مناسب می­شود (در حضور اکسیژن 38 مولکول ATP تولید می‌شود در حالی­که بدون آن فقط 2 مولکول).

تحقیقات نشان می‌دهد که مغناطیس درمانی پالسی، سیستم قلبی عروقی و تنفسی را به 4 روش اصلی تقویت می‌کند:

 1. بهبود گردش خون مویرگی: مطالعات میکروسیرکولاسیون نشان می‌دهد که چگونه PEMF به بهبود جریان خون در سطح مویرگی کمک می‌کند. مویرگ‌ها کوچک­ترین و مهم­ترین نقاط اتصالی در سیستم گردش خونند، زیرا در سطح مویرگی است که مواد مغذی و اکسیژن به داخل سلول‌ها انتشار یافته و مواد زائد از بین می‌روند. این یکی از هیجان‌انگیزترین جنبه‌های تحقیقات PEMF است، زیرا گردش خونِ بهبود یافته، در مرکزِ درمان، بازسازی، تحویل مواد مغذی، سم‌زدایی و سلامت کلی ما قرار دارد.
 2. افزایش تولید نیتریک اکسید(NO) : نیتریک اکسید، یک تنظیم کننده بیولوژیکی مهم و یکی از اجزای­ اساسی در زمینه‌های علوم اعصاب، فیزیولوژی و ایمنی­شناسی است که با کشف نقش­های مهمی که بر عهده دارد، تحقیقات صورت گرفته در این زمینه­، برنده جایزه نوبل شده است. مولکول نیتریک اکسید در سال 1992 به عنوان “مولکول سال” معرفی شد.

  نیتریک اکسید یک مولکول پیام رسان گاز مانند است که در پوشش داخلی خون و عروق لنفاوی تشکیل می‌شود. به ماهیچه‌های صاف اطراف سیگنال می‌دهد که آرام شوند، در نتیجه منجر به اتساع عروق و افزایش جریان خون می‌شود. به همین دلیل عملکرد قلب را افزایش می­دهد ( باعث کاهش فشار خون و بهبود گردش خون می­شود)، میل جنسی را افزایش داده و به سلول‌ها اکسیژن­رسانی می­کند. ثابت شده که PEMF درمانی باعث افزایش اکسید نیتریک در بدن می‌شود که یکی از شگفت انگیزترین مزایای آن است. 

 3. بهبود اکسیژن رسانی: PEMF درمانی در سطوح بسیاری به بهبود اکسیژن رسانی سلول‌ها کمک می‌کند. کلید افزایش عروق و گردش خون مویرگی است، اما PEMF همچنین به جذب اولیه و اتصال اکسیژن به هموگلوبین کمک می‌کند. اکسیژن موجود در هوایی که تنفس می‌کنیم پارامغناطیس می­باشد و هموگلوبین دارای خواص مغناطیسی است که اتم مرکزی آن آهن است. درمان با PEMF کیسه­های هوایی را باز کرده و باعث افزایش ورود مقدار خون به داخل ریه‌ها شده تا جذب و استفاده از اکسیژن بیشتر شود. در واقع، به طور مستقیم و به صورت فعال، اتصال اکسیژن به هموگلوبین را افزایش می‌دهد.

  بهبودِ اکسیژن رسانی را می­توان با دستگاه اکسیژن­سنج خون (pulse oximeter) به خصوص در مورد افرادی که دچار کمبود اکسیژن­اند، به آسانی مشاهده کرد. همچنین دستگاه‌هایی وجود دارند که میزان مصرف اکسیژن را اندازه‌گیری می‌کند و به وضوح نشان می‌دهد که تنها با ۸ دقیقه استفاده از PEMF درمانی، توانایی بدن را برای ورود هوای تنفسی به ریه‌ها و استخراج اکسیژن حیات‌بخش از آن بهینه کرده و باعث افزایش آزادسازی دی اکسید کربن سمی، به عنوان یک محصول دفعی در فرآیندهای مختلف بدن، می­شود.

 4. ویسکوزیته و چسبندگی کمتر خون (اثر رولو): تجمع سلول­ها، سطح اتصال اکسیژن را کاهش داده و از تحویل مناسب اکسیژن به مویرگ‌ها که در آن­ اکسیژن به داخل سلول‌ها انتشار می­یابد، جلوگیری می‌کند. گلبول‌های قرمز به دلیل اندازه کوچکشان مجبورند در یک خط در داخل مویرگ‌ها جریان پیدا کنند، بنابراین تجمع گلبول‌های قرمز باعث ناکارامدی و بازدهی کم در انتقال و تحویل مواد مغذی حیاتی، به سلول‌ها می‌شود. از آنجایی­که PEMFدرمانی بار خالص سلولی را افزایش می‌دهد، گلبول‌های قرمز یکدیگر را دفع می­کنند. ویسکوزیته خون کمتر می­شود (کشش سطحی کاهش می­یابد) و برای اکسیژن رسانیِ بهتر، سطح افزایش می‌یابد.

بهبود ایمنی

سیستم ایمنی بدن، دفاع مرکزی شما در برابر مهاجمان خارجی، سموم و حتی سلول‌های سرطانی است که بدن ایجاد می‌کند.

پنج جزء اصلی برای یک محیط درونی سالم وجود دارد:

 1. ولتاژ بهینه یا pH
 2. اکسیژن رسانی
 3. گردش خون (هم خون و هم لنف)
 4. سطح گلوکز
 5. دما

ثابت شده است که میکروب­ها، ویروس­ها، باکتری­ها، انگل‌ها و حتی سرطان‌ها نمی­توانند رشد کنند اگر بدن دارای سطوح بهینه اکسیژن، PH قلیایی مناسب، شارژ سلولی بالا و گردش خون خوب باشد. همچنین داشتن درجه حرارت و سطح گلوکز مناسب نیز مهم است. اگر زمینه زیستی یا محیط درونی شما، دارای سطوح درستی از این پارامترهای ضروری مورد نیاز برای زندگی باشد، بیمار شدن غیرممکن است و PEMF درمانی باعث ایجاد هموستاز یا تعادل در همه این اجزا می‌شود.

حتی اگر به عفونت مبتلا شوید، PEMF به طور مستقیم به سلول‌های ایمنی شما انرژی داده و گردش لنفاوی را تقویت می­کند، که به بدن شما اجازه می‌دهد به راحتی از شر باکتری‌ها و ویروس‌های ناخواسته خلاص شود. سیستم ایمنی بدن شما عمدتاً در عروق لنفاوی و غدد لنفاوی قرار دارد، بنابراین داشتن گردش لنفاوی خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

تحقیقات صریحی وجود دارد که بیان می­کند PEMF ایمنی را تقویت می­کند. لنفوسیت‌ها، سلول‌های ایمنی مهمی­ هستند که از بدن ما در برابر مهاجمان ناخواسته محافظت‌ می­کنند. مشخص شده است که آنها در شرایط آزمایشگاهی در پاسخ به میدان‌های مغناطیسی ضربانیِ ضعیف، تکثیر می‌شوند، بنابراین ایمنی کلی را بهبود می‌بخشند.

آرامش و کاهش استرس

این موضوع، در رابطه با خوابِ آرام و کاهش استرس است. زندگی تعادل ظریفی بین فعالیت و استراحت، آرامش و استرس است. بر خلاف آنچه احتمالا فکر می­کنید، استرس به میزان مناسب، مفید است. ما برای شکوفایی به استرس، چالش و تمرین بدنی نیاز داریم. مشکل این است که ما بیش از حد استرس داریم. سیستم عصبی مرکزی ما

(CNS – central nervous system)  در ایجاد استرس و آرامش بدن با آنچه که پاسخ سمپاتیکی و پاراسمپاتیکی نامیده می­شود، دخیل است.

به عبارت ساده، سیستم عصبی سمپاتیک، سیستم مبارزه، فرار یا ترس شماست که بدن را برای عمل کردن، آماده می‌کند. پاسخ سمپاتیکی ترشح آدرنالین و کورتیزول را تحریک می­کند که باعث افزایش ضربان قلب و تعداد تنفس می­شود، خون را از داخل بدن به عضلات منتقل کرده و اساسا شما را برای فرار از خطر آماده می‌کند. ورزش می‌تواند این سیستم را به روش سالمی فعال کند، اما بسیاری از ما در یک حالت استرس دائمی هستیم که منجر به فرسودگی و خستگی می‌شود.

در مقابل سیستم سمپاتیکیِ جنگ یا گریز، سیستم پاراسمپاتیکی است که سیستم استراحت، هضم و درمان شماست. سیستم پاراسمپاتیک برعکس سیستم سمپاتیک است؛ زیرا انرژی، خون و مواد مغذی را برای التیام، ترمیم، استراحت و هضم به درون بدن شما منتقل می‌کند.

یکی از مزایای بزرگ ، این است که به بدن در یافتن آرامش، ترمیم و سلامتی کمک می‌کند. اگر بیش از حد استرس داشته باشید، PEMFدرمانی، بدن شما را به حالت پاراسمپاتیک تغییر می­دهد؛ به بدن شما انرژی بخشیده، تقویت کرده و برای داشتن بهترین عملکرد، تحریک می­کند.

اکثر مردم هیچ مشکلی با استرس و تحریک ندارند. در واقع استرس بیش از حد، شاید بزرگترین نشانه بیماری جدی یا مرگ ناگهانی باشد. استرس در بدن انسان تظاهرات زیادی دارد که شامل فشار خون بالا، آریتمی قلبی، حمله قلبی، سکته ، بی خوابی و پیشرفت دیابت است.

نشان داده شده است که PEMF به طور قابل توجهی سطوح کورتیزول را کاهش داده و تعادلی را در عملکردهای غیر ارادی ایجاد می‌کند. کورتیزول، هورمون اصلیِ مسئولِ پاسخ به استرس است.

بازسازی اعصاب و بافت

شاید هیجان انگیزترین فایده PEMF درمانی، بازسازی عصب و بافت باشد. مطالعه چهار ساله ناسا که توسط دکتر گودوین و همکارانش به همراه ده‌ها، و شاید صدها مطالعه دیگر انجام شد، به طور قطعی نشان داده است که درمان با PEMF به بهبود، ترمیم و بازسازی بافت کمک می‌کند. به بیان دقیق­تر، بدن می‌داند که چگونه خود را درمان کند. برای این کار فقط به بلوک‌های ساختمانی ضروری و انرژی نیاز دارد. PEMF انرژی را تامین کرده و انتقال تمام عناصر ضروری برای زندگی را تسهیل می‌کند.

یک مطالعه مهم که به دقت مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته، نشان داد که میدان‌های مغناطیسی پالسی باعث رشد اعصاب آسیب دیده پس از آسیب تروماتیک می‌شود. PEMF درمانی به افزایشِ اتصالِ فاکتورِ رشدِ عصبی به پروتئین‌های گیرنده در سطح سلول‌های عصبی کمک می‌کند که باعث تسهیلِ بازسازی می­شود.

pemf درمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست

دستگاه بیوفیلیا لوتوس که از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های بیورزونانسی هستند، قادر به اسکن ارگان های مختلف بدن، تشخیص و درمان بیماری ها می باشند.

دستگاه پیشرفته لوتوس NLS به عنوان جدیدترین دستگاه بیورزونانسی قادر به آنالیز فرکانس و ارتعاشات اندام های مختلف در حد سلول و حتی کروموزوم ها می باشد .

درخواست مشاوره آنی

فرم مشاوره هوشمند ما با قابلیت تعیین زمان و نوع تماس میتواند برای رسیدن به نتیجه مطلوب به شما کمک کند، پس از تکمیل فرم توسط شما ، کارشناس مربوطه ، در زمان تعیین شده و از راه ارتباطی انتخاب شده با شما تماس خواهد گرفت.

مشاوره هوشمند

نام و نام خانوادگی(ضروری)
نام و نام خانوادگی
روش ارتباطی
شماره تماس
تاریخ تماس
YYYY slash MM slash DD
ساعت تماس(ضروری)
ساعت تماس
:
موضوع درخواست مشاوره

× سوالی دارید؟